Promocja tomu "Nadzieją pisane"

Zapraszamy

25 marca (wtorek) o godz. 18.00 w „Naszym Klubie” ul. Woźna 10 Promocja 15.tego tomu poezji Anny Elżbiety Zalewskiej ”Nadzieją pisane”, wydanego przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą. Prowadzenie Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska, oprawa muzyczna Agnieszka Nowak-Latawiec, podczas wieczoru wystąpi Marina Terlecka - studentka Akademii Muzycznej, prezentując m.in. grę na bandurze oraz Wojciech Latawiec - skrzypce, uczeń Szkoły Muzycznej.

Anna Elżbieta Zalewska, poetka, tłumaczka, animatorka kultury, ukończyła Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium z Informacji Naukowej w Warszawie. Germanistykę studiowała w Wiedniu i w Instytucie Goethego w Niemczech. Wydała 14 tomów poezji. Tłumaczy poezję z języków niemieckiego i czeskiego; także prozę m. in. Henri'ego Waltera opowieść o Maksymilianie Kolbe (1992) oraz Aury Migueli „Tajemnica fatimska a pontyfikat Jana Pawła II” (2002). Swoje utwory publikowała w almanachach poezji w Polsce i zagranicą oraz w czasopismach literackich. Od 2003 r. pełni funkcję prezesa Fundacji Literackiej w Poznaniu, do 2010 r. była prezesem Wielkopolskiego Oddziału ZLP. Członek Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania. „Anna Elżbieta Zalewska – autorka kilkunastu już zbiorów wierszy – skłania się w zakresie techniki poetyckiej ku grze wyobraźni, starając się, o ile jest to możliwe, wyidealizować i upiększyć otaczający ją świat, a w wierszach jej świat przedstawiony. I nawet gdy opisana rzeczywistość wzbudza niepokój, a uczucia wydają się niepewne, zawsze pozostaje świetlista szansa...